“No one likes us and we don’t care...”

Меню сайту
Категорії каталога
About hooligans [9]
All world firms [15]
...та інше [4]
Головна » Статті » ...та інше

Основні напрямки sXe...
 З часом, новими прихильниками в Straight Edge культуру були принесені елементи, раніше їй не властиві. Наприклад, насильне нав’язування своїх поглядів, вегетаріанство/веганізм, елементи різних релігійних світоглядів, Pro-Life, НС ідеї, антифашизм і інше. Це абсолютно нормальний процес, не будучи якого sXe кануло б в небуття. В цій статті ми розглянемо основні напрямки і тенденції sXe культури максимально об’єктивно, щоб не бути звинуваченими кремляддю в брехні і спробах “викрасти чужий ярлик”. Думайте самі.


 На початку 90-х сформувався новий, значно різний від ортодоксального sXe, рух - Hardline Straight Edge. Його коріння тягнеться в південно-каліфорнійську панк/хардкор сцену. Остаточно ідеологію Hardline сформував Шон Муттакі (Sean Muttaqi) - учасник групи Vegan Reich. Символом Хардлайн руху став хрест з перехрещеними в ньому гвинтівками М-16. Потім хрест забрали.

 Послідовники філософії Hardline займали більш радикальну, ніж sXe, позицію по відношенню до наркотичних речовин. Крім нелегальних і легальних наркотиків (алкоголю, нікотину) вони відмовились від вживання кофеїну, теїну, а також від медичних препаратів без необхідної потреби в них. Крім цього, більшість хардлайнерів слідували строгому дієтичному режиму основаному на повазі до невинного життя (тобто були вегетеріанцями або веганами). Також хардлайнери притримувались Pro-Life ідеології, виступаючи проти абортів (в цьому і різниця між Hardline і sXe - для останніх характерна позиція Pro-Choice), досліджуванні стовбурових клітин, клонування. Гомосексуалізм рахувався протиприроднім явищем, злочином проти Природи. Іншими словами, філософія Hardline опиралась на захист Природи (Pro-Life, боротьба за права тварин), а також на глибоких моральних поглядах (відмова від порнографії та ін.). Хардлайнери займали досить консервативну позицію по відношенню до сексу. Секс до браку осуджувався.. Через ненависть до гомосексуалізму, Pro-Life, а також відсутності толерантності Хардлайн завжди мав натягнуті відносини з близькими субкультурами (і з sXe), внаслідок чого рух пішов своїм шляхом. Багато хардлайнерів вирішили, що їх філософія і Стрейт Ейдж це зовсім інші речі. Хардлайн розійшовся з хардкор сценою, але дякуючи міцній інформаційній пропаганді, вербувалось багато народу, які не належали до хардкор-субкультури і які прагнули ставати активістами, а не хардкорщиками. В Теннессі став видаватись журнал Vanguard (”Авангард”, офіційний друкований зін Хардлайн руху) маючий сильний ідеологічний вплив серед руху.

 Муттакі захоплювався різними релігіями, але прийшов до висновку, що більш всього його поглядам відповідає радикальний ісламізм. Він створив хардлайн-рух “Люди Ісламу” , в якому виразив свої переконання.


 На ідеї веганізму Муттакі вплинув англійський панк Крис (Rat) учасник груп Statement, Unborn, Talisman. Невідомий нікому Крис вже до середини 80-х сформулював поняття Vegan Straight Edge, але він мало що робив для розповсюдження Vegan sXe, на відміну від Муттакі, який активно пропаганду вав ці ідеї. Потрібно відмітити що в цей же час вокаліст групи Youth of Today Рей Каппо (Ray Cappo) тільки починав прививати вегетаріанство до руху sXe, після його вступу в Общину Свідомості Крішни. Люди виступаючі за звільнення тварин, але розходились з хардлайнерами в деяких їх принципах заснували Веган Стрейт Едж. Для сторонників цього напрямку невід’ємною частиною стало вегетаріанство. Деякі пішли ще далі і прийшли до веганізму — відмови від будь-яких продуктів тваринного походження, а також отриманих в результаті експлуатації тварин (молоко, яйця, одяг і взуття з шерсті і шкіри тварин). Основою вегетаріанства/веганізму стала не опіка за здоров’ям, а ідеологічна причина — небажання приймати участь в вбивстві тварин.


 Існує багато людей, розділяючих радикальні погляди Hardline, але не підтримують методи боротьби, найчастіше зв’язаних з насиллям. Ті, хто не приймає насилля, але притримується радикальних для sXe поглядів, відносять себе до Softline Straight Edge. Softline суміщає в собі ідеї ортодоксальних sXe з деякими ідеями Hardline sXe. Тобто софтлайнери не вживають наркотики, алкоголь, нікотин, кофеїн, теїн, не мають випадкових або безпорядкових статевих зв’язків, виступають на захист прав тварин, притримуються вегетаріанства, або веганізму. Їх боротьба зводиться до ненасильної пропаганди своїх поглядів за допомогою інтернету, видання відповідної літератури і т.д., боротьбі за права тварин, боротьбі проти вівісекції, бойкотування продукції що проти їх поглядів.


 Таким собі антиподом Softline по частині пропаганди своїх поглядів являється найбільш радикальний напрямок - Militant Straight Edge. Мілітант впевнені, що існує лише одна істина - Straight Edge. Мілітант являються сторонниками Pro-Life ідей. Більшість з них вегани. Вони не терплять жодних компромісів, практично завжди їх боротьба зв’язана з насиллям, внаслідок чого, мілітант мають негативне відношення до себе від традиційних стрейтерів (як вже говорилось вище, прихильників Pro-Choice). Методами боротьби Мілітант найчастіше являються акції прямої дії: погроми алкогольних, порномагазинів, акції в захист прав тварин, збройні напади на ферми і заводи. В США були випадки нападів на курців (і з летальними випадками). Інколи Мілітант ще називають Hate Edge. Зв’язано це з тим, що традиційні sXe рахують їх, як і хардлайнерів, майже фашистами, через їх методи пропаганди своїх поглядів (стрейтерів що притримуються правої ідеології також називають Hate Edge).


 Straight Edge з часом притягував нових сторонників, з різними поглядами на декотрі аспекти нашого життя. В числі цих сторонників виявились і люди, що притримуються NS/WP ідеології, які порахували багато елементів Straight Edge близькими собі по духу. Ці люди створили по суті самостійний рух, який має елементи традиційного sXe, Hardline sXe, а також NS/WP ідеї, який стали називати Hate Edge або просто NS Straight Edge.

 Філософія NS Straight Edge зводиться до прийняття деяких елементів традиційного sХe і Hardline життєво важливими для збереження раси і нації, а також реальною зброєю в боротьбі за їх збереження. Алкоголь і інші наркотики розглядаються, як засоби, з допомогою яких система контролює суспільство, перетворюючи його в безвольну біомасу. Відмова від слабкості являється ще одним кроком на шляху до істини, до надлюдини. Крім цього, хейтейджери розділяють ідеї Pro-Life, а також являються сторонниками расової сегрегації, тобто являються расіалістами або расистами, виступаючими проти процесу расового змішування, який протирічить законам Природи. Гомосексуалізм також прирівнюється до злочину проти Природи. Найбільший розвиток цей рух отримав в США (за рахунок розвинутої hatecore сцени), а також в деяких країнах Європи. В Росії і Україні Правий Ейдж на даний момент розвинутий слабко, але має величезний потенціал. Відомо, що члени БТО (в тому числі Дмитро Боровіков, загинувший від рук карателів системи, а Олексій Воєводін, навіть будучи в тюрьмі, не курить, не вживає алкоголь, чай, каву, не їсть мясо, рибу і ін.) були правими стрейтерами. В Україні Hate Edge розвинутий ще слабше, але все з часом міняється. xFCVRx- перша і найсильніша організація почавша пропаганду і боротьбу.


 Потрібно відмітити, що відношення до стрейтерів, що притримуються NS/WP поглядів варіюється від негативного (зі сторони аполітичних стрейтерів) до крайньо ворожого (з сторони стрейтерів, що притримуються антифашистських поглядів). Антіфа запевняють, що ніякого NS sXe бути просто не може, що Straight Edge ніколи не був заповнений “расовими упередженнями” (цим терміном антифашисти називають спроби слідувати законам Природи), що sXe і праві погляди несумісні. В свій час все це звучало і в адресу хардлайнерів і мілітант, але, так як вони не притримуються ворожої антифашистам ідеології, останні готові визнавати їх існування, не дивлячись на те, що і Хардлайн, і тим більше Мілітант протирічить традиційному sXe.

 А нам байдуже! Ті, хто каже, що наш рух це відхід від істини- можуть або намагатися зашкодити, або заткнутись. Сила визначить, що в sXe більш життєво: те, що прийнято більшістю, чи те, що несемо ми!

Ми переможемо! Слава Нації - Смерть ворогам!

Категорія: ...та інше | Додав: fsu (02.10.2008)
Переглядів: 2621 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3
3 ANTON()TARASOV  
Вася стаття написана з декільками помилками тому що її перекладали через онлайн перекладач (можливо перекладали власноруч або самі написали). Але не треба вдивлюватись в такі дрібниці. Стаття хороша. Але все це було багато років назад. Біблія про все це говорить: пости, заповіді... Це все людям відомо але вони не сприймають це, лише деякі такі як Шон Муттакі згадують про все це. Для більшості це пусті слова з давнини....

2 Вася  
Стільки помилок шо дивно як ви кричете слова Слава Нації і вживаєте десятки разів сторонники, брак і т.д.Вчіть мову. А ше добре було би після кожної назви руху в дужках дати розтлумачення фрази і переклад.

1 fcdc  
Непогана стаття, досить зрозуміло описує всі напрямки sXe. Особисто моя думка,що sXe це крайність.Можна просто не курити, не вживати алкоголю та наркотиків,і займатися спортом!!!

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
УЛЬТРАС "ДИНАМО КИЇВ" - WHITE-BLUE.kiev.ua

Eurostand 2008


-------------------------------
Наша кнопка:" За правду, браття, єднаймось щиро! Эдиний маєм правий шлях! .."    Леся Українка...